Kütahya'da yaşlı kadın evinde 3 kişiyi uyurken buldu

15 Haziran 2017
Reklamlar

Kütahya'da, memleketinden evine dönen 63 yaşındaki Kıymet Kayadelen, evine girdiğinde 3 kişinin uyuduğunu gördü. Yaşlı kadının emanet ettiği anahtarın üniversitelilere verildiği ortaya çıktı.

Kütahya'da, komşularının uyarısı üzerine evini kontrol etmek için memleketinden dönen 63 yaşındaki kadın, evinde 3 kişiyi uyurken bulunca şoka girdi. Kadının ev anahtarını kızının arkadaşına verdiğini, onun da kalmaları için üniversite öğrencilerine verdiği ortaya çıktı.

KANEPEDE YATAN 3 KİŞİYİ GÖRDÜ

Dumlupınar Üniversitesinde öğrenim gören kızıyla birlikte  Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde kiraladıkları evde yaşayan emekli öğretmen Kıymet Kayadelen, yaklaşık bir ay önce memleketi  Eskişehir'e gitti. Telefonla konuştuğu komşularının evinin penceresinin açık olduğunu söylemeleri üzerine  Kütahya'ya dönen Kayadelen, apartmanın 5. katındaki dairenin kapısını açtığında içeride erkek ayakkabıları ve kanepelerin üzerinde yatan 3 kişiyi gördü.


POLİS EKİPLERİNİ ÇAĞIRDI

Büyük şaşkınlık yaşayan Kayadelen, evden sessizce çıkıp 155  Polis İmdat Hattı'nı arayarak, evinde tanımadığı 3 erkek şahsın uyuduğunu bildirdi. İhbar üzerine eve gelen polis ekipleri, kanepelerde uyuyan gençleri uyandırdı. Gençler, polis ekiplerince eşyaları toplatılarak evden çıkarıldı.

KAPI KİLİDİNİ DEĞİŞTİRDİ

Korktuğu için şoka giren ve göz yaşlarını tutamayan kadını ise eve gelen polisler teskin etti. Eve çağrılan çilingir tarafından kapının kilidi değiştirilerek, yeni anahtarları kadına teslim edildi.


"1 HAFTADIR BURADA YAŞIYORUZ"

Gençler, kalacak yerleri olmadığı için bir kız arkadaşlarının evin anahtarını kendilerine verdiğini ve yaklaşık bir haftadan beri burada kaldıklarını söylediler.

Ev sahibi Kayadelen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üniversitenin tatile girmesinin ardından yaklaşık bir ay önce  Eskişehir'e gittiklerini söyledi.


"ÖĞRENCİ OLDUKLARI İÇİN ŞİKAYETÇİ OLMADIM"

Komşularının telefonla arayarak evinin penceresinin açık olduğunu söylediklerini anlatan Kayadelen, şunları dile getirdi:

"Ben de evimi kontrol etmek için gelmiştim. Kapıyı açtığımda içeride erkek ayakkabıları ve odada yatan birilerini gördükten sonra sessizce evden çıkarak hemen polisi aradım. Polisler hemen eve gelerek uyuyan kişileri uyandırdı. Çok korktum. Burada kalan çocuklar öğrenciymiş. Evin anahtarını 2 günlüğüne kızımın arkadaşı Kübra'ya vermiştim. O da bizden izinsiz olarak evin anahtarını kalmaları için bu gençlere vermiş. Yaptıkları çok büyük yanlış. Şikayetçi olacaktım ama öğrenci oldukları için şikayetimden vazgeçtim. Ben emekli bir öğretmenim. Benim de öğrenci kızım var. Nasıl şikayetçi olabilirim ki?"

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son anlarını yaşayan ''ŞEHİT'' bakın o son anlarında arkadaşlarına cenneti nasıl müjdeliyor!... Kulak Ağrısı İle Doktora Giden Kadının Kulağından Çıkanlar Herkesi Şok Etti "Sahte estetikçi" kuaföre 2 yeni dava Ege'deki Deprem Anı.. İşte ilk görüntüler

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Karısını Döven Alkollü Koca, Ayırmak İçin Araya Giren Kızını Hastanelik Etti